دوست دارم سال نو رابا تبریک گفتن به تمام نوجوانان وطنم شروع کنم و در آغاز سال نو برای تمام نوجوانان آسیب پذیر این مرز و بوم و تمام نوجوانان ایران و تمام نوجوانان جهان آرزو کنم که سالی پر آرامش را در پیش رو داشته باشند ودر سال جدید بتوانند یاد بگیرند که چگونه از خود مراقبت کنند و چگونه خود را در برابر آسیب های اجتماعی در امان نگه دارند . بتوانند یاد بگیرند که چگونه خودشان را دوست داشته باشند و چگونه از توانایی های خود استفاده کنند تا به تعادل و آرامش برسند .
متاسفانه بر اساس گزارش های رسمی سازمان ملل متحد و بولتن های داخلی ایران از نظر تعداد افراد معتاد در دنیا رتیه اول را دارد .
ما به جای این که از لحاظ علمی و پیشرفت های تکنولوژی اول باشیم از نظر تعداد افراد معتاد در دنیا اول هستیم .
بر اساس آمار مرکز مطالعات اعتیاد ۱۰ تا ۷۰ هزار دانش آموز در جامعه ما معتاد هستند .
جوانانی که نتوانسته اند به خواسته های خود در سطح جامعه برسند و ناکام و سرخورده به صورت خودآگاه یا ناخودآگاه به هنجارهای جامعه پشت پا زده و به وسیله اعتیاد یا بزهکاری به مقصود خود دست یابند .
باید بپذیریم که فرصت های اجتماعی مانند تحصیل و اشتغال و ازدواج به صورت عادلانه در سطح جامعه وجود ندارد و این باعث شکست نوجوانان و جوانان می شود و بعضی برای تخلیه خود به اعتیاد روی می آورند و زمانی که در جامعه فرصت های دسترسی به اهداف برای همه به صورت یکسان وحود نداشته باشد ممکن است عده ای ارزش های اجتماعی را طرد کنند و یا بخواهند از طریق دیگری به اهداف خود برسند که این افراد انزوا طلبی در پیش می گیرند و خشم خود را در درون می ریزند و در این وضعیت مستعد اعتیاد و آسیب های اجتماعی می شوند .
{{ ناراتین }} فرصتی است تا ما به شعار : {{ پیشگیری بهتر از درمان است }} جامه ی عمل بپوشانیم .
امید که نوجوانان این مرز و بوم بزرگ با یادگیری مهارت های زندگی بتوانند خود را در برابر بیماری اعتیاد و دیگر آسیب های اجتماعی در امان نگه دارند .
ما دست تمام کسانی را که در این راه فعالیت می کنند و با نگاهی تازه به آسیب های اجتماعی و نوجوانانی که درگیر این مشکلات هستند می نگرند به گرمی می فشاریم و چشم یاری به کسانی دوخته ایم که به جامعه ای بدون آسیب های اجتماعی ایمان دارند و مشکلات نوجوانان را جدی می گیرند .
ناراتین ایران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *